X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
14 اسفند 1394

از بین اسم های ایرانی اصیل چه نامی را برای پسر یا دختر خود انتخاب می کنید؟

نوشته شده توسط آتوسا در ساعت 11:47 ب.ظ

افراد با توجه به دیدگاهی که نسبت با اسامی دارند نام منتخب خود را بر می گزینند:

برخی نام های ایرانی را به چند دسته تقسیم می کنند: اسم های فارسی، نام کردی، اسم ترکی، بلوچی، گیلکی، اسامی عربی، نام های عبری، ارمنی و ...

برخی نامهای فارسی و در واقع پارسی را اسم های اصیل ایرانی می دانند و سعی می کنند اسمی که برای فرزندشان انتخاب می کنند پارسی باشد تا به فرهنگ اصیل ایرانی نزدیک تر باشد.

برخی از پدر مادر ها نامهای مذهبی که اسامی ائمه را در بر می گیرند را برای کودک خود در نظر می گیرند که این نامها با توجه به مذهب اکثریت ایرانیان که اسلام است، همگی عربی هستند.

اقلیت عزیز کشور عزیزمان نیز (ارمنی ها و مسیحی ها و زرتشتیان و ...) نتمایل به انتخاب اسم ارمنی یا زرتشتی یا عبری دارند که البته بد نیست بدانید بسیاری از نامهای محبوب ایرانی (مانند سارا، سینا و ...) عبری هستند که تمامی فارسی زبانان به این نامها علاقه دارند...انتخاب اسم برای کودک امری مهم است. شاید کمی مهمتر از اینکه فقط نام فرزند زیبا باشد. مسلما بیشتر ما پدر مادرها به دنبال نامهایی برای فرزند خود هستیم که در درجه اول زیبا و شیک باشد و این امری طبیعی است. اما بسیار به جاست که در انتخاب نام دختر و پسر به معنی و ریشه اصیل اسمها دقت نماییم.


برای مشاهده لیست اسم های دختر و لیست اسم های پسر به مطالب قبلی وبلاگ مراجعه کنید